Ehete kasutusjuhend

Igal väärismetallist ehtel on proov ja tootja märgis, mis tagab toote kvaliteedi. Väärismetallide hulka kuuluvad puhas kuld, hõbe, plaatina ja pallaadium ning nende sulamid.

Kõikidele toodetele on antud 2 aastane pretensioonide esitamise õigus, mis kehtib koos ostukviitungiga alates toote müügikuupäevast.

Pretensioonid ei kuulu tasuta rahuldamisele juhul kui toodet on kasutatud ebakorrektsel viisil, seega palume Teil järgida ehete kandmisel alljärgnevat juhendit:

 • Kaitsta ehteid põrutuste, kukkumiste ja löökide eest. Ehted on õrnad ja deformeeruvad füüsilise surve või venituse tagajärjel. Eriti hoolas tasuks olla manustega e, kividega ehete puhul.
 • Tegeledes aia-, majapidamistöödega või tehes sporti on soovitav eelnevalt eemaldada kõik ehted.
 • Ehteid pole soovitav kanda magades, kuna magades võib nende kuju deformeeruda.
 • Kasutades kosmeetikat või parfümeeriat tasuks silmas pidada, et ka need võivad ehteid kahjustada. Eriti tundlikud kosmeetikale on looduslikud pärlid, millele tekkivad kahjustused võivad olla püsivad.
 • Käies duši all, pestes käsi või ujudes on soovitav ehted eelnevalt eemaldada.
 • Niisked ruumid pole sobivad kohad ehete hoiustamiseks. Õhuniiskus on oksüdeerimist soodustav tegur, mille tagajärjel võib ehtemetall muuta oma värvitooni ja tuhmuda.
 • Ehteid eemaldades tuleks olla eriti tähelepanelik et, ei tõmbaks kivist. Tõmbamise tagajärjel võib kivi tulla oma pesast välja või võib kivi kinnitus viga saada. Sama võib juhtuda ka ehte maha kukkudes.
 • Kividega ehteid on soovitav regulaarselt kontrollida oma juveliiri või kullassepa juures, veendumaks, et toote kandmisest tingitud loomuliku kulumisprotsessi käigus poleks deformeerunud krapid, kinnitused, lukud ja lülid.
 • Ehteid on soovitav puhastada regulaarselt juveliiri juures.
 • Ehteid ei ole soovitav kanda kaasas karbis või kotis koos teiste ehetega. Soovitav on iga ehe eraldi kotti panna, et ei tekiks omavahelist hõõrdumist.
 • Peenikeste ja seest tühjade kettide kandmisel tuleks jälgida, et kett ei satuks väikelaste käeulatusse.


Garantii

Kõigil ehetel on garantii 2 aastat, välja arvatud juhul kui see on kauba kirjelduses teisiti märgitud. Garantii alla ei kuulu ehete vale käsitlemise tõttu või normaalse kulumisega tekkinud kahjustused. Eriti hoolas tuleks olla mateeritud pindade puhul, mis on väga tundlikud välistele mõjudele.

Hilisemate probleemide lihtsamaks lahendamiseks peaks tarbija säilitama kindlasti ostudokumendid (arve, leping jne), mis tõendavad, et kaup on ostetud Sangla Juveelisalongist.

Puudusega kauba korral on tarbijal õigus esitada pretensioon.
Nõuda esmalt kauba tasuta parandamist või selle asendamist uue kaubaga.

Müüja ei vastuta kauba puuduste eest juhul, kui:

 • toote rikke on põhjustanud vale kasutamine või lohakas hooldus;
 • toodet on üritatud ise remontida
 • mehhaaniliste vigastuste korral;
 • rikke on põhjustanud vee- või tulekahju või muud tootjast mittesõltuvad asjaolud;
 • tootel puudub ostutšekk või arve.

Garantii ei kehti ehte puhul, mida on ümber töödelnud või parandanud mõni teine kullasepp.

KORDUMA KIPPUVAD VEAD

Kõrvarõngaid, millel on “Inglise” lukk, tuleb kõrva pannes vajutada sulgurkeelekest, kuni käib spetsiifiline klõps, mis näitab, et mehhanism on lukustunud. Kui jõuga edasi vajutada võib läbi kõrva käiv postike ära väänduda ja mehhanism enam ei lukustu. Kui nii on siiski juhtunud, võib läbi kõrva käivat postikest ettevaatlikult allapoole suruda, kuni lukustus uuesti tööle hakkab. Selleks võib igal ajal ka meie kauplustesse pöörduda. Müüja või kullassepp paneb mõne minutiga lukustuse uuesti tööle.

Äravõtmisel ei tohi samuti jõudu kasutada. Tuleb ühe käega hoida eest poolt kõrvarõngast ja kergelt küünega tõsta läbi kõrva käivat postikest risti telje suhtes ülespoole, kuni lukustus avaneb.

Vale tegutsemine võib lukustuse rikkuda esimesel kõrvapanemisel.

Kui Teil on plaan jõusaalis kangi tõsta, eemaldage kõik sõrmused. Juba peale esimest kangitõstet võivad sõrmused loperguseks muutuda. Eriti ohtlik on see kõigi kividega sõrmuste puhul. Kui sõrmusel kivid paiknevad ümber kogu sõrmuse. Peale esimest kangitõstet on osa kive kas katki või kadunud.